Přehled zpráv emailem
Telefon

Podpořte naše připomínky k Metropolitnímu plánu

 

Za zdravou, zelenou a progresivní Prahu: Spravujeme Metropolitní plánparukarka0 c0c24

(podporujicí listina)

 

 

Adresát:

Magistrát hl. m. Prahy, Odbor územního rozvoje, Jungmannova 35, 11000 Praha 1, Nové Město

 

Metropolitní plán ovlivní podobu Prahy na desítky let. Jeho tvůrci přišli s novým a dosud nikde nevyzkoušeným přístupem. Plán má obsahovat co nejméně pravidel a uvolnit výstavbu po celé Praze. Tento experiment může vést k nenapravitelným škodám a způsobit mnoho vážných problémů.  Územní plán má totiž nejen umožnit developerům stavět komerční budovy, ale zejména zajistit kvalitní život občanům, pohodu bydlení, zdravé životní prostředí a dostatečnou občanskou vybavenost. Metropolitní plán, tak, jak byl navržen, naproti tomu předpokládá zástavbu parků a zelených ploch, rušení školek a domovů pro seniory, nebo výstavbu mrakodrapů. Jsme přesvědčeni, že takový směr je špatný. Praha musí připravit takový územní plán, který pomůže zvýšit kvalitu života a zařadit naše hlavní město mezi progresivní metropole Evropy.

 

 

My, níže podepsaní, podporujeme připomínky uplatněné občanským spolkem Arnika – Centrum pro podporu občanů k návrhu Metropolitního plánu a uplatňujeme svým podpisem této podporující listiny shodné připomínky k návrhu Metropolitního plánu a žádáme, aby byly řádně projednány a aby byly vyřešeny veškeré nedostatky v návrhu tak, aby Praha získala kvalitní územní plán.

 

Stáhněte si kompletní sadu připomínek.

 

Text dokumentu ke stažení dostupný zde.

 

 

 

Již podepsalo 1256 lidí
 1. Jméno*
  Uveďte vaše jméno
 2. Příjmení*
  Uveďte vaše příjmení
 3. Ulice*
  Uveďte vaše bydliště
 4. Město/ Obec*
  Uveďte vaše bydliště
 5. Váš e-mail*
  Emailová adresa nebyla zadána nebo už byla použita
 6. PSČ*
  PSČ nebylo zadáno
 7. Podepsáním petice uděluji sdružení Arnika souhlas se zpracováním svých osobních údajů. Poskytnuté údaje budou použity v souladu se zákonem č. 85/1990 sb., o právu petičním a dále za účelem dalšího informování. Máte právo přístupu ke svým údajům, právo na jejich opravu či vymazání a další práva stanovená zákonem č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů..