Přehled zpráv emailem
Telefon
24. 6. 2014 aktualizováno 24. 6. 2014

Zmatky na zastupitelstvu

Napsala

Pražští zastupitelé si zřejmě myslí, že program svého zasedání zveřejňují jen tak a nikoli proto, aby občané věděli, o čem že se bude hovořit a hlasovat. Jinak by mohl pan Slezák jen stěží nechat zařadit na program projednání nové vlny změn územního plánu (tisk Z-2681, schválení podnětů na pořízení změn). Tisk dokonce neprošel Radou a na zastupitelstvu tedy neměl co dělat. nakonec však byl zastupiteli schválen.

Primátor Hudeček sice plamenně vystupoval proti schválení tohoto tisku a jeho argumenty o tom, že by o takové věci mělo rozhodovat až nové zastupitelstvo, by mohly znít přesvědčivě (a měly by platit). To však pouze v situaci, kdy by zastupitelé bez mrknutí oka na předchozím zasedání neschválili přestavbu Smíchovského nádraží a Roztyl.

Celou diskusi svých zástupců si můžete přečíst ve stenozáznamu ze zasedání zastupitelstva.

Vendula Zahumenská

V Arnice působí od jara 2012 jako právnička Centra pro podporu občanů. Zabývá se především územním plánováním a účastí veřejnosti v rozhodovacích procesech. Předtím šest let pracovala v Ekologickém právním servisu, nejdřív jako dobrovolnice během studií, po promoci nastoupila jako právnička.

Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 1284 krát