Přehled zpráv emailem
Telefon
24. 4. 2017 aktualizováno 24. 4. 2017

Velké změny v územním rozvoji Prahy na obzoru

Napsala

Právě do dneška je možné připomínkovat Zprávu o uplatňování Zásad územního rozvoje Prahy. Za složitým názvem se skrývá velký zásah do stávající podoby jednoho z důležitých dokumentů územního plánování. Hrozí především zrušení ploch zeleně nebo zrušení důležitých podmínek pro rozhodování o stavbách. To vše bez pořádného zdůvodnění.

 

Na základě zprávy se bude rozhodovat, co dál. Je pravděpodobné, že se Zásady budou nějak přepracovávat, ale nyní je klíčové říct, které části jsou natolik důležité, aby se nerušily nebo aby se výrazně neměnily. Zdá se totiž, že řada pasáží má být přepsána tak, aby vyhovovala Metropolitnímu plánu. Právě Metropoletní plán totiž neplní požadavky například na vymezení systému ekoliogické stability nebo chce změnit dosavadní chápání zeleně ve městě. Přepracování Zásad je proto jen odstraněním další překážky na cestě ke schválění Metropolítního plánu.

Připomínky Arniky si můžete přečíst v příloze.


Všechny oficiální dokumenty najdete zde.

Ke stažení:
Vendula Zahumenská

V Arnice působí od jara 2012 jako právnička Centra pro podporu občanů. Zabývá se především územním plánováním a účastí veřejnosti v rozhodovacích procesech. Předtím šest let pracovala v Ekologickém právním servisu, nejdřív jako dobrovolnice během studií, po promoci nastoupila jako právnička.

Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 936 krát