Přehled zpráv emailem
Telefon
29. 6. 2018 aktualizováno 30. 6. 2018

Stanovisko advokáta Ondřeje Tošnera k zastavitelnosti v Metropolitním plánu

Napsala

O zastavitelnosti parků v Metropolitním plánu už toho bylo napsáno hodně. Došlo i na to, že IPR kritikům vyhrožoval žalobou. Kvůli připomínkám k Metropolitnímu plánu přišly Arnika a Automat o granty schválené odbronou komisí i radou. Obavy o pražské stromy přitom nejsou liché, naopak jsou opodstatněné a Praze skutečně hrozí, že za několik let přijde o některé parky a místa, kam se ještě dá jít na procházku s dětmi nebo s přáteli. 

 

Advokát Ondřej Tošner, který se věnuje řadu let stavebnímu právu a územnímu plánování sepsal analýzu, ve které se kloní k tomu, že problematika zastavitelného a nezastavitelného území není v Metropolitním plánu zpracována správně. . 

 

K problematice se vyjadřoval i advokát Pavel Uhl, který dlouhodbě spolupracuje s magistrátem i IPR. Jeho analýzu si můžete přečíst zde.

 

 

Přečtěte si náš dřívější článek o tom, proč je takový problém, když jsou parky zastavitelnými plochami.

Přečtěte si naši připomínku k zastavitelnosti.

 

Připomínkujte Metropolitní plán právě teď. Jiná šance, kdy můžete ovlivnit, v jakém městě budete žít, už nebude. Jak na to, se dozvíte na našem webu.

 

Sledujte nás třeba na Facebooku. Spravte s námi Metropolitní plán!

Vendula Zahumenská

V Arnice působí od jara 2012 jako právnička Centra pro podporu občanů. Zabývá se především územním plánováním a účastí veřejnosti v rozhodovacích procesech. Předtím šest let pracovala v Ekologickém právním servisu, nejdřív jako dobrovolnice během studií, po promoci nastoupila jako právnička.

Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 1284 krát