Přehled zpráv emailem
Telefon
09. 2. 2018 aktualizováno 09. 2. 2018

Spravujeme Metropolitní plán!

Napsala

logo mpp a0ff4Na jaře 2018 má být zveřejněný další návrh Metropolitního plánu. Tentokrát ale nemá jít o žádnou "další verzi 4. 4", ale o skutečný oficiální návrh. Ten musí podle stavebního zákona projít připomínkovým řízením. Každý občan, spolek nebo třeba vaše městská část může připravit připomínky a předat je magistrátu.  Orientovat se v Metropoltiním plánu není snadné. Je to dokonce značně složité. Nikdo neví, co nejasná regulace přinese. Arnika svolala skupinu několika odborníků - architektů, sociálních antropologů, advokátů anebo urbanistů. Ti spolu s námi připravují připomínky, které budeme postupně sdílet a které bude moci každý použít a poslat je magistrátu nebo se jimi jen inspirovat.

Stojíme si za názorem, že Praha potřebuje kvalitní územní plán jako sůl. Metropolitní plán ale v současnosti rozhodně nenaplňuje požadavky na dobrý územní plán a čelí oprávněné a silné kritice z mnoha stran. Není dokonce ani jisté, že obstojí před soudem. Každý Pražan má přitom zájem na tom, aby územní plán byl co nejlepší.

 

Sledujte naši novou facebookovou stránku! Pojďme společně spravit Metropolitní plán!

 

Na Facebooku budeme pravidelně zveřejňovat všechny důležité informace o Metropolitním plánu a také všechny potřebné dokumenty.

Vendula Zahumenská

V Arnice působí od jara 2012 jako právnička Centra pro podporu občanů. Zabývá se především územním plánováním a účastí veřejnosti v rozhodovacích procesech. Předtím šest let pracovala v Ekologickém právním servisu, nejdřív jako dobrovolnice během studií, po promoci nastoupila jako právnička.

Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 1020 krát