Přehled zpráv emailem
Telefon
07. 1. 2021 aktualizováno 08. 1. 2021

Soutěž na revitalizaci náměstí u Masarykova nádraží není nezávislá. Informovali jsme o tom komoru architektů

Napsal(a) PRAHA
Soutěž na revitalizaci náměstí u Masarykova nádraží není nezávislá. Informovali jsme o tom komoru architektů Penta Investments

Soutěž na revitalizaci prostoru mezi Masarykovým nádražím a plánovanou stavbou od studia Zahy Hadid rozhodne o budoucí podobě jednoho z nejfrekventovanějších a nejexkluzivnějších veřejných prostranství centra Prahy. Toto rozhodování však pravděpodobně nebude odborné, nezávislé a ve prospěch veřejnosti, ale bude odpovídat potřebám a vkusu developera. O vítězi má totiž rozhodnout podjatá porota: čtyři z pěti architektů z části poroty, která by měla být nezávislá, pro Pentu pracují.

 

 Kromě toho soutěž porušuje snad všechna podstatná kritéria, aby mohla být dle pravidel České komory architektů regulérní, přesto byla komorou za regulérní prohlášena. Upozornili jsme proto dozorčí radu komory a požádali o přešetření. Dle našeho názoru musí ve věci panovat jistota, jinak by se autorizovaní architekti neměli soutěže ani účastnit. Dopis dáváme k dispozici i s přílohami: soutěžními podmínkami a doložkou regulérnosti soutěže. Tiskové výstupy Arniky ke kauze naleznete v sekci Praha.

podnet DR CKA soutez namesti Masarycka 1 c9710podnet DR CKA soutez namesti Masarycka 2 abc66

 

Ke stažení:
Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 167 krát