Přehled zpráv emailem
Telefon
04. 6. 2014 aktualizováno 04. 6. 2014

Roztyly a Smíchov budou! A basta!

Napsala

Koncem května bylo na pražském zastupitelstvu rušno. Zastupitelé dostali na stůl několik změn, které řeší už řadu let. Rozhodovali o administartivn budově na Roztylech (Z 1147), o Smíchovském nádraží (Z 2710) a o zástavbě Kamýku (Z 990).

Právě Roztyly jsou symbolem všech negativ spojených se změnami územního plánu. Otázku, zda na Roztylech vyroste či nevyroste administrativní komplex si už řadu let mezi sebou přehazuje rada, její komise, výbor a zastupitelstvo jako horký brambor. Až nyní zastupitelé vyslyšeli primátora Hudečka (ze stenozápisu: "Dovolím si tuto změnu teď přímo změnit v bodě II. neschvaluje na schvaluje a předkládám vám tento návrh u této změny na Praze 11 jako „schvaluje“. Děkuji.") a změnu schválili (ačkoli schválení předcházela poměrně obsáhlá diskuse a zazněly i výtky a nesouhlas). Pro místní to znamená jen další boj a problémy, protože teď má firma UNIMEX GROUP možnost začít s realizací výstavby obřích kanceláří v těsné blízkosti Michelského lesa. Vystoupení paní Zuzany Malé ze sdružení Ochrana Roztyl bylo jen smutnou tečkou za průběhem rozhodování.


Zastupitelé schválili i změnu týkající se Smíchovského nádraží. Ačkoli diskuse o Smíchově byla ještě delší a změna s sebou nese mnohem více problémů a vyniká řadou nedostatků, před zastupiteli obstála.

Kostlivci byli vytaženi ze skříní a zdárně přivedeni k životu.

To, že byla po přerušení jednání během odpoledne projednávána ještě pátá vlna změn územního plánu už zřejmě nepřekvapí. Jenom je pořád méně jasné, jak to primátor Hudeček se proměnou územního plánování v Praze vlastně myslí.

Stenozáznam je k dispozici zde.

Vendula Zahumenská

V Arnice působí od jara 2012 jako právnička Centra pro podporu občanů. Zabývá se především územním plánováním a účastí veřejnosti v rozhodovacích procesech. Předtím šest let pracovala v Ekologickém právním servisu, nejdřív jako dobrovolnice během studií, po promoci nastoupila jako právnička.

Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 1471 krát