Přehled zpráv emailem
Telefon
14. 1. 2015 aktualizováno 14. 1. 2015

První jednání Výboru pro územní rozvoj hlavního města trvalo jen pět minut

Napsala

Na programu prvního zasedání pražského Výboru pro územní rozvoj a územní plán byly asi tři desítky změn územního plánu. Některé z nich přitom nedávno zrušil soud pro rozpor se zákonem, mnohé z nich jsou vyvolány přáním soukromých developerů a ohrožují životní prostředí. Jednací sál magistrátu praskal ve švech, a přestože zasedání bylo naplánováno na 13. hodinu, kdy je většina lidí v práci, přišlo i několik zástupců občanských sdružení.


Hned v úvodu předseda výboru Jan Slezák (ČSSD) sdělil, že projednání změn, kvůli kterému všichni lidé přišli, z programu stahuje. Zda se tak stalo právě kvůli velkému zájmu nebo proto, že program prostě obsahoval příliš mnoho bodů, není jasné.

S takovým postupem vyjádřil nesouhlas zastupitel Mikuláš Ferjenčík (Pirátská strana) a vystoupil s požadavkem, aby se výbor spíše než konkrétními projekty developerů zabýval koncepcí a strategií rozvoje Prahy. Program zasedání v okleštěné podobě odmítnul podpořit. Protože na jednání dorazilo pouze pět členů výboru z celkových devíti, nebyli přítomní bez nesouhlasícího Ferjenčíka schopni schválit program a jednání po pěti minutách skončilo.

Další šanci debatovat o rozvoji Prahy budou mít zastupitelé na dalším jednání výboru 12. února.

Více informací o původně plánovaném programu je na http://arnika.org/politici-se-meni-uredni-siml-se-tim-nenechal-vyrusit

Vendula Zahumenská

V Arnice působí od jara 2012 jako právnička Centra pro podporu občanů. Zabývá se především územním plánováním a účastí veřejnosti v rozhodovacích procesech. Předtím šest let pracovala v Ekologickém právním servisu, nejdřív jako dobrovolnice během studií, po promoci nastoupila jako právnička.

Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 1606 krát