14. 1. 2015 aktualizováno 14. 1. 2015

První jednání Výboru pro územní rozvoj hlavního města trvalo jen pět minut

Napsala

Na programu prvního zasedání pražského Výboru pro územní rozvoj a územní plán byly asi tři desítky změn územního plánu. Některé z nich přitom nedávno zrušil soud pro rozpor se zákonem, mnohé z nich jsou vyvolány přáním soukromých developerů a ohrožují životní prostředí. Jednací sál magistrátu praskal ve švech, a přestože zasedání bylo naplánováno na 13. hodinu, kdy je většina lidí v práci, přišlo i několik zástupců občanských sdružení.


Hned v úvodu předseda výboru Jan Slezák (ČSSD) sdělil, že projednání změn, kvůli kterému všichni lidé přišli, z programu stahuje. Zda se tak stalo právě kvůli velkému zájmu nebo proto, že program prostě obsahoval příliš mnoho bodů, není jasné.

S takovým postupem vyjádřil nesouhlas zastupitel Mikuláš Ferjenčík (Pirátská strana) a vystoupil s požadavkem, aby se výbor spíše než konkrétními projekty developerů zabýval koncepcí a strategií rozvoje Prahy. Program zasedání v okleštěné podobě odmítnul podpořit. Protože na jednání dorazilo pouze pět členů výboru z celkových devíti, nebyli přítomní bez nesouhlasícího Ferjenčíka schopni schválit program a jednání po pěti minutách skončilo.

Další šanci debatovat o rozvoji Prahy budou mít zastupitelé na dalším jednání výboru 12. února.

Více informací o původně plánovaném programu je na http://arnika.org/politici-se-meni-uredni-siml-se-tim-nenechal-vyrusit

Vendula Zahumenská

V Arnice působí od jara 2012 jako právnička Centra pro podporu občanů. Zabývá se především územním plánováním a účastí veřejnosti v rozhodovacích procesech. Předtím šest let pracovala v Ekologickém právním servisu, nejdřív jako dobrovolnice během studií, po promoci nastoupila jako právnička.

Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 1465 krát