Přehled zpráv emailem
Telefon
23. 2. 2015 aktualizováno 23. 2. 2015

Pomůže Praze Manuál participace?

Napsala

Institut plánování a rozvoje před několika dny přislíbil vypracování Manuálu participace. Na světě by měl být v listopadu tohoto roku a měl by úředníkům magistrátu i městských částí poradit, jak správně komunikovat s občany a jak je zapojovat do rozhodování.

Arnika dlouhodbě upozorňuje na to, že současné zapojení veřejnosti do územního i strategického plánování je v Praze naprosto tristní. Přípravu Manuálu proto budeme rádi (a bedlivě) sledovat. Doufáme, že se nebude jednat o další líbivou, graficky dobře zvládnutou brožuru, ale o skutečně použivaný a respektovaný text, který pomůže občanům hájit jejich zájmy. Podobných manuálů totiž existuje celá řada a samy o sobě, bez vůle přivést je k životu, rozhodně nestačí.

Více si přečtěte zde.

Vendula Zahumenská

V Arnice působí od jara 2012 jako právnička Centra pro podporu občanů. Zabývá se především územním plánováním a účastí veřejnosti v rozhodovacích procesech. Předtím šest let pracovala v Ekologickém právním servisu, nejdřív jako dobrovolnice během studií, po promoci nastoupila jako právnička.

Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 1862 krát