Přehled zpráv emailem
Telefon
30. 4. 2018 aktualizováno 03. 5. 2018

Petra Kolínská: Prezentace informací k Metropolitnímu plánu

Napsala

V polovině dubna proběhla prezentace k Meropolitnímu plánu od náměstkyně pro územní rozvoj Petry Kolínské. Dovolujeme si připomenout oficiální informace od náměstkyně, které se prezentace i plánu týkají.

 

Podrobnější harmonogram akcí, přehled zastavení mobilního infostánku, Brožuru Návrh Metropolitního plánu - Otázky a odpovědi pro první kolo veřejného projednání lze stáhnout z adresáře zde: https://drive.google.com/open?id=1dwraK-QLE74cnJDKRxnqEjXZVl2lWDqz.
Text je součástí stránek http://metropolitniplan.praha.eu.

 

V souvislosti se zveřejněním oficiálního návrhu nového územního plánu 16. 4. 2018 zmiňuje paní náměstkyně několik doporučení:

a) Sledujte webovou stránku pořizovatele (Odboru územního rozvoje MHMP), který je zodpovědný za splnění zákonných náležitostí projednávání návrhu a má informace vždy jako první a věcně správné a přesné. Zde je také nyní návrh plánu ke stažení. http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/odbory/odbor_uzemniho_rozvoje/uzemni_planovani/metropolitni_plan


b) Na úřední desce MHMP pořizovatel zveřejňuje oficiální oznámení a veřejné vyhlášky - viz http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/deskaHlavní webové stránky města s informacemi k MPP:

a)      Stránky k MPP Odboru územního rozvoje: http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/odbory/odbor_uzemniho_rozvoje/uzemni_planovani/metropolitni_plan

b)      Úřední deska MHMP - http://www.praha.eu/jnp/cz/o_meste/magistrat/deskahttp://metropolitniplan.praha.eu - Stránky hlavního města Prahy, které nabízejí přehled všech potřebných informací k MPP, program akcí, informační brožuru, časté otázky, krátká videa k představení plánu a odkazy na další stránky.

c)      plan.iprpraha.cz<http://plan.iprpraha.cz> - Stránky IPR Praha, který plán zpracovává. V tuto chvíli jsou stránky v přípravě, prosíme proto o trpělivost. Najdete zde v dohledné době prohlížení celého návrhu plánu on-line s možností hledání dle adresy, názvu lokality, parcely; návrh plánu plán ke stažení, harmonogram pořizování a informačních akcí, související dokumenty, posudky plánu od architektů, urbanistů a dalších odborníků, časté otázky.

My připomínáme stránky s mapovou apliakcí: http://plan.iprpraha.cz/cs/metropolitni-plan

 

Prezentaci paní náměstkyně Kolínské najdete v příloze.

 

Ke stažení:
Vendula Zahumenská

V Arnice působí od jara 2012 jako právnička Centra pro podporu občanů. Zabývá se především územním plánováním a účastí veřejnosti v rozhodovacích procesech. Předtím šest let pracovala v Ekologickém právním servisu, nejdřív jako dobrovolnice během studií, po promoci nastoupila jako právnička.

Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 586 krát