Přehled zpráv emailem
Telefon
11. 6. 2014 aktualizováno 18. 6. 2014

Petice proti hausbótům na Šeberáku

Napsala

Společnost Ogopogo, jeden z pražských developerů, přikročila k razantním krokům k realizaci svého megalomanského záměru: na kunratickém Šeberáku chce nechat vystavět několik luxusních hausbótů. To, že výrazně omezí přístup mnoha lidí ke kousku přírody, ji zřejmě absolutně netrápí.

V současnosti je Šeberák vypuštěný a v letních parnech tam hyne mnoho živočichů. Obyvatelé Kunratic, zejména občanské sdružení Pro Kunratice, se rozhodli věc nenechat být a pro začátek sepsali petici. I vy ji můžete podepsatt a podpořit snahu místních o zachování rybníka Šeberák.

Petice je dostupná zde.

Doplněno dne 18. 6.: Podle informací místních občanů se podařilo ve spolupráci s Českou inspekcí životního prostředí dosáhnout toho, že se rybník Šeberák znovu napustil. Prozatím je situace vyřešená alespoň z hlediska ochrany ryb a dalších živých tvorů, ale hausbótům jistě konec není.

Vendula Zahumenská

V Arnice působí od jara 2012 jako právnička Centra pro podporu občanů. Zabývá se především územním plánováním a účastí veřejnosti v rozhodovacích procesech. Předtím šest let pracovala v Ekologickém právním servisu, nejdřív jako dobrovolnice během studií, po promoci nastoupila jako právnička.

Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 1847 krát