Přehled zpráv emailem
Telefon
31. 10. 2017 aktualizováno 30. 1. 2018

Klimatizace Prahy: Opatření od S po XXL

Napsala

Adaptační opatření na změny klimatu nemusí být nutným zlem – berme je jako příležitost zapojit se do rozvoje Prahy, která se přirozeně neustále proměňuje. Adaptace města na změnu klimatu spočívá hlavně ve schopnosti přežít tropická vedra a přívalové deště. Řešení je v podstatě jednoduché, přirozenou ochranu před horkem a schopnost pojmout kvanta dešťové vody má veškerá zeleň. Drobná i vzrostlá, udržovaná i divoká. Muškáty za oknem i stoletá lípa. Francouzský park i normální les. Výběr klimatizačních opatření je bohatý v ceně i výkonu. Rozhodnout se můžete pro velikost „S“ ve formě truhlíku se spotřebou 1 litr vody až po nejvýkonnější „XXXL“ ve formě lesoparku se spotřebou 100 tisíc a více litrů vody za den.

Podívejte se na malé i velké změny města, které mohou zlepšit život každého Pražana>>>

 

 

mzp c4b04

Projekt byl finančně podpořen v grantovém řízení Ministerstva životního prostředí a nemusí vyjadřovat stanoviska Ministerstva životního prostředí.

 

Vendula Zahumenská

V Arnice působí od jara 2012 jako právnička Centra pro podporu občanů. Zabývá se především územním plánováním a účastí veřejnosti v rozhodovacích procesech. Předtím šest let pracovala v Ekologickém právním servisu, nejdřív jako dobrovolnice během studií, po promoci nastoupila jako právnička.

Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 579 krát