Přehled zpráv emailem
Telefon
01. 12. 2014 aktualizováno 01. 12. 2014

Co přinesou Praze noví radní?

Napsala

Během posledního listopadového čtvrtku zvolili zastupitelé primátorku, její náměstky a vybrali  ze svých řad 11 nových radních.

Náměstky a pravou rukou Adriany Krnáčové se stali: Eva Kislingerová (ANO), Matěj Stropnický (Trojkoalice) a Petr Dolínek (ČSSD).

Post radního pro územní rozvoj připadl Matěji Stropnickému, který vystřídal Tomáše Hudečka. Matěj Stropnický se dlouhodobě zasazuje o skutečné zapojení veřejnosti do rozhodování o budoucnosti Prahy a sama Trojkoalice, kterou v Radě reprezentuje, měla ve volebním programu nejen zkvalitnění územního plánování, ale i posílení role městských částí na celopražském rozhodování. Přidělení tohoto postu právě Trojkoalici rozhodně může být krokem správným směrem.

O dalších radních můžete zjistit více přímo na stránkách Magistrátu.

Arnika bude nadále pravidelně sledovat, jak se v Praze hlasuje o změnách územního plánu a jak se připravuje Metropolitní plán. Sliby politiků před volbami byly vzletné a bylo by dobře, aby obyvatelé kontrolovali, jak je zastupitelé plní. Pražané mohou sami sledovat, jak jejich zastupitelé hlasují o důležitých otázkách nebo co schválila Rada nebo Zastupitelstvo.

Více o volebních programech pražských stran najdete ve zprávě Arniky.

Kromě toho se i po volbách mohou občané otevřeně ptát svých radních na otázky, které je zajímají. Doufejeme, že aplikace Dotazy radním bude u politiků oblíbenější a že na problémy občanů budou reagovat rychleji a s větší péčí než někteří jejich předchůdci.

Vendula Zahumenská

V Arnice působí od jara 2012 jako právnička Centra pro podporu občanů. Zabývá se především územním plánováním a účastí veřejnosti v rozhodovacích procesech. Předtím šest let pracovala v Ekologickém právním servisu, nejdřív jako dobrovolnice během studií, po promoci nastoupila jako právnička.

Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 1411 krát