Přehled zpráv emailem
Telefon
21. 5. 2014 aktualizováno 21. 5. 2014

Červnová Metropolitní ozvučná deska

Napsala

V červnu, přesněji v sobotu 7.6.2014 od 9:15, se v rezidenci primátora v Městské knihovně opět uskuteční setkání Metropolitní ozvučné desky.

Z oficiální pozvánky "přetiskujeme":

Na programu jednání budou témata související s pražským veřejným prostorem se zaměřením na historické centrum města:

Kancelář veřejného prostoru Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy představí další strategický dokument ze své "dílny". Tentokrát to bude Manuál veřejných prostranství - koncepční, iniciační a koordinační dokument celopražského významu s potenciálem změnit paradigma budování a rekonstrukce veřejných prostranství.

Druhá debata se zaměří na problematiku turismu v Praze - na nové možnosti prezentaci Prahy směrem do zahraničí, přínos turismu pro Prahu i případné hrozby. Debatu uvede prezentace Strategie rozvoje cestovního ruchu v Praze pro roky 2014-2018, kterou připravila Pražská informační služba.

Metropolitní ozvučná deska také přinese informace o aktuální fázi přípravy Management plánu UNESCO. Tzv. Management Plan je plán správy a nakládání s památkou (statkem) Světového dědictví. Cílem Management Planu je zaručit účinnou ochranu památky pro současné a budoucí generace. Účinný systém péče musí být koncipován podle druhu, charakteristických znaků a potřeb statku a jeho kulturního a přírodního dědictví. Plány se mohou samozřejmě lišit v závislosti na různých kulturních perspektivách, dostupných zdrojích a dalších faktorech. Mohou zahrnout tradiční postupy, platné nástroje pro plánování na úrovni měst nebo regionů, stejně jako další mechanismy kontroly plánování, formální či neformální.

Vendula Zahumenská

V Arnice působí od jara 2012 jako právnička Centra pro podporu občanů. Zabývá se především územním plánováním a účastí veřejnosti v rozhodovacích procesech. Předtím šest let pracovala v Ekologickém právním servisu, nejdřív jako dobrovolnice během studií, po promoci nastoupila jako právnička.

Zařazeno v kategorii Novinky Zobrazeno 1355 krát